Kabel antenowy – podstawowe dane

Kabel antenowy – podstawowe dane

10 lipca, 2020 Wyłączono przez admin

Kabel antenowy – tak dobrze nam znany, tak powszechny, ale też…tak bardzo niezastąpiony. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przesyłanie sygnałów o wysokiej częstotliwości w różnej maści systemach telewizyjnych, w tym – w zastosowaniach przemysłowych. Ten niepozorny kabel sprawia, że możliwe jest zainstalowanie w ramach zakładu, firmy lub prywatnej posesji systemu kamer, bowiem będzie on w stanie w czasie rzeczywistym przesyłać obraz do monitorów znajdujących się w prywatnym lub przemysłowym „centrum dowodzenia”, umożliwiając ocenę efektywności pracowników, bezpieczeństwa obiektu, oraz dając szansę błyskawicznej reakcji w przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia.


Wyrób taki najczęściej powstaje na bazie żył miedzianych o wysokiej przewodności, które to następnie zabezpieczane są specjalnym ekranem oplotowym. Jego zadaniem jest nie tylko zminimalizować ryzyko uszkodzenia przewodu na skutek działania czynników zewnętrznych, ale także ograniczyć stopień ewentualnych zakłóceń, umożliwiając tym samym dostarczenie do urządzenia docelowego sygnału o możliwie jak najwyższej, niezaburzonej jakości.


Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy nie ulegniemy pokusie zaoszczędzenia od kilku do kilkunastu złotych, a zamiast tego podejmiemy decyzję o wyposażeniu naszego domu, biura lub fabryki w kable antenowe wysokiej jakości, możemy mieć pewność, że nie tylko obraz, jaki będzie docierał do naszych odbiorników telewizyjnych będzie ostry i pozbawiony zakłóceń, ale także…że znacznie zwiększy się bezpieczeństwo zarówno nasze jak i pracowników lub domowników. Dlaczego tak się dzieje? Okablowanie z najwyższej półki powstaje bowiem z tak zwanych materiałów bezhalogenowych, a więc takich, które ograniczają rozprzestrzenianie się ognia w przypadku wystąpienia niespodziewanego zapłonu, a także emitują niewielkie ilości niemalże przezroczystego, niegryzącego dymu, w znacznym stopniu ułatwiającego przeprowadzenie akcji ratunkowej lub ewakuacyjnej. Warto aspekt ten wziąć pod rozwagę szczególnie w sytuacji, gdy w pobliżu naszych odbiorników znajdują się cenne przedmioty lub specjalistyczny osprzęt o wysokiej wartości rynkowej, które to pragnęlibyśmy za wszelką cenę ochronić przed płomieniami w przypadku pożaru.
Nowoczesne przewody są także niezwykle wytrzymałe, bowiem mogą one pracować w zakresie temperatur wahającym się od minus trzydziestu do aż siedemdziesięciu stopni Celsjusza. Znaczna większość z nich nadaje się dodatkowo do zastosowań zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. W sytuacji, gdy nie jesteśmy sami w stanie dokonać wyboru produktu, który w pełni wpisywałby się w nasze oczekiwania, nie obawiajmy się zasięgnąć porady ekspertów na różnej maści forach dyskusyjnych czy w grupach na portalach społecznościowych. Możemy także przed zakupem poprosić sprzedawcę zatrudnionego w sklepie stacjonarnym lub też internetowym o rozwianie wszelkich nurtujących nas wątpliwości, co z kolei powinno w znacznym stopniu ułatwić podjęcie prawidłowej decyzji odnośnie zakupu kabla antenowego.